تفاوت کیفیت ساعت مچی اورجینال و های کپی

تفاوت کیفیت ساعت مچی اورجینال و های کپی

تفاوت کیفیت ساعت مچی اورجینال و های کپی

ساعت، های کپی چیست و چرا مورد استقبال واقع شده است؟

مسلماً برای خرید ساعت مچی اورجینال و اصل، باید هزینۀ بیشتری صرف کرد. ساعت‌های اورجینال به دلیل نوع طراحی، قطعات و همچنین مواد مرغوب و درجه یکی که در ساخت آنها استفاده می‌شود، بسیار گران قیمت می‌باشند.

از همین رو، در بیشتر کشورهای جهان، بازار خرید و فروش ساعت، های کپی رونق بیشتری نسبت به بازار ساعت‌ مچی اصل و اورجینال دارد.

به ساعتی که کاملاً منطبق بر ساعت اصل و اورجینال ساخته می‌شود، ساعت، های کپی گفته می‌شود.

شباهت‌هایی که میان ساعت‌های اورجینال و ساعت‌های، های کپی وجود دارد به حدی است که تشخیص این موضوع برای افراد عادی دشوار است.

در ساعت‌های با کیفیت های کپی، حتی بند، موتور و بدنه نیز ممکن است از سوی برند اصلی تامین شود که همین ویژگی، باعث افزایش قیمت و کیفیت محصول خواهد شد. بیشتر کشورهای تولید کننده ساعت‌های، های کپی، کشورهای شرق آسیا مانند چین، ژاپن و هنگ کنگ می‌باشند.

چگونه تفاوت بین ساعت، های کپی و اصل قابل تشخیص است؟

به جرات می‌توان گفت که در بازار متنوع خرید و فروش ساعت، تشخیص ساعت اورجینال از ساعت، های کپی بسیار دشوار است.

آنچه که مسلم است، کیفیت بالای ساعت‌های اورجینال و اصلی است که به نسبت ساعت‌های، های کپی، به دلیل نوع ساختار و همچنین متریال درجه یک به کار رفته، دوام و ماندگاری بیشتری خواهند داشت.

اما برای اینکه خرید این نوع ساعت‌ها نیز دقیق و آگاهانه انجام شود، بهتر است به نکات زیر هنگام خرید توجه کنید.

  • موتور ساعت

از آنجایی که موتورهای ساعت به دو دستۀ مکانیکی و کوارتزی تقسیم می‌شوند. باید هنگام خرید محصول به نوع موتور آن توجه کنید. برخی از مدل‌های ساعت‌ اورجینال، فقط از موتور مکانیکی در ساعت‌ استفاده می‌کنند.

در حالیکه، در نمونۀ مشابه و های کپی، همان مدل، ممکن است علاوه بر موتور مکانیکی از موتور کوارتزی نیز استفاده شود.

به همین خاطر، بهتر است در ابتدا، نوع موتور ساعت اصل را بررسی کرده و سپس با موتور ساعت های کپی، مقایسه کنید. حتماً به این نکته توجه داشته باشید که، موتور ساعت‌های اورجینال از تولیدات شرکت‌های معتبر و معروف سیتیزن و میوتا ژاپن و رواندا سوئیس می‌باشند.

در حالیکه، در مدل‌های های کپی، از موتورهای ساخته شده در کشور چین استفاده می‌کنند.

تفاوت کیفیت ساعت مچی اورجینال و های کپی
  • رنگ و جنس بدنه ساعت

ساعت‌های اورجینال در جنس بدنه و بند ساعت نیز، تفاوت‌هایی خواهند داشت. به طور کلی، در ساخت بعضی از ساعت‌های اورجینال از قاب و بند طلا، سرامیک، کربن و تیتانیوم یا استیل مقاوم و ضد زنگ استفاده می‌شود.

بیشتر برندهای معروف مانند اُمگا، کارتیه، رولکس و . . . از طلا یا رُز گُلد در طراحی و ساخت ساعت استفاده می‌کنند که باعث افزایش قیمت این نوع ساعت‌ها نیز خواهد شد. این ویژگی، بیشتر مورد پسند بانوان است و اغلب در طراحی ساعت زنانه بکار می‌رود.

در حالی که در ساخت ساعت‌های، های کپی، سرامیک و استیل ضد زنگ با عیار بالا، به کار می‌رود. البته رنگ طلایی و رُز گُلد بکار رفته بر روی ساعت‌های مچی های کپی، آبکاری شده است که از دوام و ثبات بالایی برخوردارند. رنگ این نوع ساعت‌ها در تماس با مواد شیمیایی قوی و همچنین نور ماورا بنفش مانند خورشید، تغییر خواهد کرد.

اگر شناگر حرفه‌ای یا غواص هستید، حتماً به ضد آب بودن ساعت اصل و ساعت، های کپی اهمیت دهید!

  • ضد آب بودن ساعت

طبیعتاً ساعت‌های اصل و اورجینال به نسبت سایر ساعت‌ها، میزان ضد آب بودن آنها، بالاتر است. برخی از ساعت‌های اروجینال مانند ساعت رولکس مدل سابمارینر، نسبت به مدل های کپی، میزان ضد آب بودن آنها بسیار متفاوت است. در مدل اصل که بیشتر غواصان از آن استفاده می‌کنند، ساعت در صدها متر زیر آب، عملکرد خوبی از خود نشان می‌دهد.

در حالیکه در مدل، های کپی، تنها در چند متر زیر آب، کارکرد و عملکرد مطلوب خواهد داشت. فروشگاه اینترنتی ساعتم، راهنمایی خوبی در این زمینه به خریداران ارائه خواهد کرد.

تفاوت کیفیت ساعت مچی اورجینال و های کپی
  • شماره سریال

بیشتر ساعت‌های اصل دارای شماره سریال یا کد منحصر به فرد هستند که به راحتی با مراجعه به سایت رسمی برند، می‌توانید از اصل بودن یا نبودن آن مطمئن شوید.

  • قیمت ساعت

قیمت ساعت‌های اورجینال به نسبت ساعت، های کپی بسیار بالا است. در بعضی از مدل‌ها، تفاوت قیمت بیش از حد انتظار است. برای مثال، اگر قصد خرید ساعت سوئیسی اصل را دارید، بهتر است از نمایندگی معتبر خرید خود را انجام دهید یا با اطلاع از قیمت واقعی ساعت اورجینال، قیمت آن را با مدل های کپی، مقایسه کنید تا خرید دقیقی داشته باشید.

  • ضمانتنامه

برندهای معروف ساعت مچی، در سراسر جهان، همراه با محصولات خود، ضمانتنامه و دفترچه راهنما به زبان اصلی، به خریداران ارائه می‌کنند.

این نکته را همیشه به خاطر داشته باشید که ساعت‌های اصل و اورجینال، شباهت‌های ظاهری و داخلی زیادی هم از لحاظ ابعاد، سایز، جنس بدنه، نوع عقربه‌ها و حتی نوع موتور با مدل‌های، های کپی، دارند. بنابراین، پیش از خرید، بهتر است، نسبت به مدل ساعت مچی مورد نظر، اطلاعات کافی کسب نموده و سپس با مقایسۀ ساعت اورجینال با ساعت، های کپی، خرید خود را انجام دهید.

 

 

آیا خریداران ساعت، های کپی در ایران بیشتر است یا ساعت اورجینال؟

با توجه به افزایش قیمت ارز در ایران و کاهش ارزش پول ایران در مقایسه با سایر کشورهای دنیا، مسلماً خرید ساعت‌های اورجینال برای مردم ایران بسیار سخت و اغلب غیر ممکن است. به ویژه، برندهای معروف و لوکس که ساعت‌هایی با ویژگی خاص و منحصر به فرد تولید می‌کنند، قیمت‌های بالایی برای محصولات خود مشخص خواهند کرد که اغلب افراد مشهور و معروف دنیا این محصولات را خریداری می‌کنند.

گزارش و تحقیقی که از بازار خرید و فروش ساعت مچی در ایران انجام شده است، نشان می‌دهد، بیشتر و نیمی از ساعت‌های موجود در بازار، از نوع ساعت‌، های کپی می‌باشند که البته، بیشتر ایرانیان نیز طرفدار چنین ساعت‌هایی هستند. برای خرید این نوع ساعت مچی، حتماً به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید.

فروشگاه ساعتم با فروش انواع ساعت مردانه، زنانه، عقربه‌ای و . . . با کیفیت A+++، خدمات و محصولات ارزنده و با کیفیتی به شما ارائه خواهد کرد و ضمناً در صورت نیاز می‌توانید از آنها راهنمایی نیز دریافت نمایید.

 

تفاوت کیفیت ساعت مچی اورجینال و های کپی