تفاوت کیفیت ساعت مچی ، های کپی و کپی

تفاوت کیفیت ساعت مچی ، های کپی و کپی

تفاوت کیفیت ساعت مچی ، های کپی و کپی

آیا کیفیت ساعت مچی ، های کپی و کپی با یکدیگر متفاوت است؟

پیش از آنکه به تفاوت میان کیفیت ساعت مچی، های کپی و کپی بپردازیم، بهتر است در خصوص ویژگی‌های هر یک از ساعت‌های مچی و نحوۀ تشخیص آنها مطالبی را بیان کنیم.

به نظر شما به چه نوع ساعت‌های مچی، های کپی و به چه ساعت‌هایی کپی گفته می‌شود؟

آیا هنگام خرید ساعت مچی، های کپی بودن یا نبودن ساعت برایتان قابل تشخیص است؟

چرا ساعت مچی، های کپی در ایران بیشتر از ساعت مچی، اصل خریداری می‌شود؟

اگر چنین سوالاتی در ذهن خود دارید، حتماً تا پایان مقاله را مطالعه کنید و با آگاهی کامل نسبت به خرید انواع ساعت مچی، از فروشگاه ساعتم، اقدام نمایید.

ساعت مچی، های کپی چیست؟

به طور کلی، ساعت مچی، های کپی، بسیار مشابه ساعت اورجینال می‌باشد.

یعنی موتور، بند، کیفیت بدنه شبیه به ساعت مچی اورجینال است و همین شباهت نزدیک، امکان تشخیص اصل یا های کپی بودن ساعت مچی را برای خریداران دشوار کرده است!

بیشتر ساعت‌های مچی، های کپی در کشورهای آسیای شرقی مانند چین یا هنگ کنگ ساخته می‌شوند و در برخی از انواع ساعت مچی، حتی ممکن است قطعات مانند بند یا بدنه از نمونه قطعات استفاده شده در محصولات اورجینال باشند.

از همین رو، کیفیت ساعت های، کپی به نسبت ساعت مچی کپی، بالاتر است.

چگونه می‌توان تفاوت بین ساعت مچی، های کپی و ساعت مچی اصل را تشخیص داد؟

به واقع، تشخیص ساعت مچی اصل از ساعت مچی، های کپی بسیار دشوار است. به ویژه برای افرادی که تجربۀ زیادی در خرید ساعت مچی ندارند، این تشخیص دشوارتر خواهد بود!

مهمترین تفاوتی که میان ساعت مچی اصل و های کپی، وجود دارد، قیمت این نوع محصولات است.

همانطور که می‌دانید در کشور ایران، به دلیل نوسانات بازار ارز، قیمت بسیاری از محصولات وارداتی مِن جمله ساعت مچی نیز در طول ساعت، افزایش خواهد یافت و از آنجایی که ساعت‌های مچی اورجینال از سوی برندهای معتبر و شناخته شده مانند (رولکس، کارتیر، رومانسون، ورساچه و . . . ) طراحی و ساخته می‌شوند، مطمئناً قیمت بالایی خواهند داشت و امکان خرید برای عموم مردم به ویژه در ایران میسر نخواهد بود!

بهتر است بدانید! برای خرید ساعت مچی اورجینال، باید بودجۀ زیادی در نظر بگیرید!

هرچند در کشور ایران، ساعت‌های مچی، های کپی، پرفروش‌تر از ساعت‌های مچی اصل و اورجینال می‌باشند.

دلیل استقبال از انواع مدل‌های ساعت مچی، های کپی، مناسب بودن قیمت آنها و همچنین کیفیت ساعت مچی این سبکی است!

روش دیگری که می‌توان ساعت مچی اصل را از ساعت مچی، های کپی تشخیص داد، شماره سریال درج شده روی بدنۀ ساعت است. حتی در ساعت‌های اورجینال، نحوۀ حَک شماره سریال یا کد محصول بسیار متفاوت با ساعت مچی، های کپی است.

ضمن آنکه، ساعت مچی اورجینال، قابلیت ضد آب بودن آن به نسبت سایر ساعت‌های مچی مانند های کپی و فیک، بیشتر احساس خواهد شد. یعنی افراد حرفه‌ای مانند غواصان و شناگران، هرگز با عملکرد ساعت مچی ضد آب اصل در اعماق آب با مشکل مواجه نخواهند شد. به همین خاطر، هزینۀ بیشتری نیز در قِبال این مزیت ساعت مچی اورجینال پرداخت می‌کنند.

البته ساعت‌های اورجینال، گارانتی و خدمات پس از فروش نیز دارند.

روش‌های زیادی برای تشخیص اصل یا های کپی بودن ساعت مچی وجود دارد، اما بهترین راه که در دسترس همگان نیز می‌باشد، مراجعه به سایت رسمی برند مورد نظر است تا بدین شکل، مشخصات ظاهری و داخلی محصول اصل با محصول های کپی، قابل مقایسه باشد.

ساعت مچی کپی چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

علاوه بر ساعت‌های مچی، های کپی، ساعت مچی کپی نیز در بازار بسیار دیده می‌شود. سخت‌ترین مرحله هنگام خرید ساعت مچی، امکان تشخیص ساعت، های کپی از ساعت کپی است که انصافاً توسط افراد تازه‌کار و کم تجربه قابل تشخیص نخواهد بود!

این نوع ساعت‌ها معمولاً توسط افراد غیرحرفه‌ای و همچنین در محیط‌ها و کارگاه‌های غیرتخصصی تولید می‌شوند. طراحی و ساخت این نوع ساعت‌ها ضعیف بوده و سریع نیز خراب می‌شوند. تفاوت زیادی میان ساعت مچی کپی و های کپی وجود دارد که  از جملۀ آنها، قیمت پایین این محصولات نسبت به ساعت‌های مچی، های کپی می‌باشد.

متاسفانه، بسیاری از افراد فریب قیمت پایین این نوع ساعت‌ها را می‌خورند که در نهایت، از این نوع ساعت‌های مچی استفادۀ لازم و کاربردی نخواهند داشت! در واقع، با خرید ساعت مچی کپی، پول و سرمایۀ خود را هَدر خواهید کرد.

اگر قصد خرید ساعت مچی بادوام و ماندگار را دارید، بهتر است بین ساعت مچی کپی و های کپی، ساعت مچی، های کپی را انتخاب کنید و مطمئن باشید! دوام و کیفیت ساعت مچی، های کپی به نسبت ساعت‌های کپی یا فِیک بیشتر خواهد بود.

تفاوت کیفیت ساعت مچی ، های کپی و کپی

کیفیت ساعت مچی، های کپی با کیفیت ساعت مچی کپی چه تفاوتی دارد؟

ساعت‌های مچی، های کپی به نسبت ساعت مچی کپی از کیفیت بالاتری برخوردارند. به این خاطر که تولید آنها در کشورهای آسیای شرقی انجام شده و ضمناً برخی از قطعات نیز بسیار مشابه با قطعات محصول اورجینال می‌باشند.

حتی در اغلب ساعت‌های مچی، قطعات بکار رفته در ساعت مچی، از نوع قطعات مورد استفاده در ساعت مچی اصل نیز خواهند بود.

کیفیت ساعت مچی کپی، اصلاً خوب نیست و اغلب آنها به مرور زمان و حتی طی چند روز، رنگ و زیبایی ظاهری خود را از دست می‌دهند.

نوع فلز مورد استفاده در ساخت ساعت مچی کپی بی‌کیفیت و همچنین نحوۀ آبکاری ساعت مچی نیز بسیار ضعیف است. از طرفی، هیچگونه ضمانتنامه و گارانتی بابت خرید این محصولات به خریداران ارائه نخواهد شد. از همین رو، این نوع ساعت‌های مچی، قیمت بسیار پایین‌تری نسبت به ساعت‌های مچی، های کپی خواهند داشت.

 

از کجا ساعت مچی با کیفیت (A+++) بخریم؟

همانطور که می‌دانید، فروشگاه‌های زیادی در سطح شهر و حتی اینترنت هستند که اقدام به فروش ساعت مچی می‌کنند.

اما همۀ آنها ساعت مچی با کیفیت(A+++) و زیبا به خریداران پیشنهاد نخواهند کرد!

برای آنکه از کیفیت ساعت مچی و همچنین زیبایی ظاهری و عملکرد آن رضایت داشته باشید، بهتر است در اولین گام، به فروشگاه اینترنتی ساعتم مراجعه کنید. فروشگاهی که انواع ساعت مچی، مدرن و خاص را با قیمت مناسب به مشتریان پیشنهاد کرده و در صورت نیاز نیز به آنها مشاوره ارائه می‌کند.

تفاوت کیفیت ساعت مچی ، های کپی و کپی