راهنمایی برای خرید ساعت مچی مردانه و مواردی که باید رعایت شود

راهنمایی برای خرید ساعت مچی مردانه و مواردی که باید رعایت شود

راهنمایی برای خرید ساعت مچی مردانه و مواردی که باید رعایت شود:

این روزها ساعت مچی بخش جدانشدنی استایل محسوب می شود و تمامی آقایان و خانم های شیک پوش یک ساعت مچی متناسب با استایل خود دارند.

با توجه به اهمیت زیاد این اکسسوری و تاثیر زیاد آن روی جذابیت، طی این مقاله درباره ی خرید ساعت مچی مردانه صحبت خواهیم نمود. اگر به دنبال راهنمای جامعی برای خرید ساعت مچی مردانه هستید، این مقاله را از دست ندهید.

اهمیت ساعت مچی در استایل:

اگر بخواهیم استایل افراد شیک پوش را نقد و بررسی کنیم، متوجه می شویم همه ی آنها یک اکسسوری جذاب دارند و آن اکسسوری جذاب چیزی جز یک ساعت مچی نیست. اما چرا ساعت مچی تا این حد روی استایل تاثیرگذار است؟

اگرچه در سالهای نه چندان دور، ساعت مچی تنها وسیله ای برای نمایش دادن زمان محسوب میشد، اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ایجاد تغییراتی در ظاهر ساعت ها، ساعت مچی بخش تفکیک ناپذیر تیپ افراد و به نوعی یکی از اعضای اصلی استایل محسوب می شود. ساعت مچی شما معرف شخصیت و تفکرات شماست و به نوعی شما را به سایرین معرفی میکند. مدل ساعتی که استفاده میکنید و سبک آن تفکرات و سلیقه ی شما را به معرض نمایش می گذارد و بیان میکند شما چه نوع شخصیتی دارید و به دنبال چه هستید.

علاوه بر شخصیت و تفکرات، ساعت مچی گاهی اطلاعاتی در رابطه با شغل شما به دیگران میدهد. برای مثال اگر به یک ساعت فروشی بروید متوجه میشوید که ساعت فروش بر اساس حرفه ای که دارید مدل ها و سبک های متفاوتی را پیشنهاد میدهد.

راهنمایی برای خرید ساعت مچی مردانه و مواردی که باید رعایت شود

انواع ساعت مچی مردانه:

  • ساعت نظامی:

این نوع ساعت مچی از نخستین مدل های ساعت مچی مردانه محسوب می شود. از آنجایی که در طول جنگ جهانی اول افراد نظامی نیازمند دانستن دقیق زمان بودند، بایستی ساعت های جیبی قابل حملی همراه خود داشتند. با ادامه یافتن جنگ کم کم ساعت هایی طراحی و روانه ی بازار شدند که بعدها ساعت نظامی نامیده شدند. این ساعت ها دارای نمایشگر آنالوگ، اندازه ای کوچک تا متوسط هستند و دوام زیادی نیز دارند. اغلب این ساعت ها دارای بند پلاستیکی و ارزان قیمت هستند و اعداد روی آنها قابل خواندن می باشند.

  • ساعت غواصی:

ساعت های غواصی جزو ساعت های ورزشی محسوب می شوند و برای غواصان و استفاده در اعماق دریا طراحی شده اند. این  نوع ساعت مچی مردانه و اسپرت مقاوم و ضد آب بوده و قادر است در زیر آب نیز زمان را نشان دهد.

  • ساعت خلبانی:

از آنجایی که برای خلبانان چک کردن زمان با ساعت جیبی حین کنترل هواپیما کمی دشوار بود، ساعت های ویژه ی خلبانان طراحی شد. این ساعت ها دارای اعدادی خوانا و صفحه نمایش ساده هستند. ساعت های خلبانی مدرن مجهز به کرونوگراف، GPS، ارتفاع سنج و سیگنال اضطرار رادیویی اند.

  • ساعت رانندگی:

این ساعت ها برای رانندگان حرفه ای اتومبیلرانی طراحی شدند. از این رو این ساعت ها دارای صفحه نمایشی بزرگتر با اعادی خواناتر هستند.

  • ساعت مجلسی:

این ساعت ها جزو ساعت های لوکس محسوب می شوند و ظاهری ظریف، براق و سبک دارند. از این نوع ساعت مچی برای مجالس رسمی و مهمانی های شبانه استفاده می شود.

  • ساعت هوشمند:

ساعت های هوشمند جزو جدیدترین انواع ساعت مچی هستند که مجهز به صفحه ای لمسی هستند. این ساعت ها  دارای GPS، شتاب سنج و سنسور اندازه گیری ضربان قلب هستند و قابلیت شارژ شدن دارند.

راهنمایی برای خرید ساعت مچی مردانه و مواردی که باید رعایت شود

راهنمای خرید ساعت مچی مردانه:

در گذشته از ساعت مچی برای نمایش زمان استفاده میشد و اغلب افراد تنها یک ساعت مچی داشتند. از این رو تنوع ظاهری ساعت های مچی زیاد نبود و خرید ساعت زیاد دشوار نبود. اما امروزه اگر وارد مغازه ی ساعت فروشی شوید و کاتالوگ را باز کنید، با انواع زیادی ساعت مچی روبرو خواهید شد. ساعت های مچی در اندازه، جنس، رنگ و مارک های گوناگونی وجود دارند. علاوه بر این سالانه انواع ساعت مچی برای مشاغل گوناگون طراحی می شوند و به فروش میرسند ( طبق آمار هر سال حدود 1.2 میلیارد ساعت مچی تولید می شود ). برای مثال اگر شما کوهنورد هستید قادر خواهید بود یک ساعت مچی مناسب کوهنوردی تهیه کنید. از این رو با توجه به تنوع بالای ساعت مچی، گاهی انتخاب و خرید ساعت مردانه و زنانه از فروشگاه ساعت ساعتم تجربه ی دلهره آور و دشواری محسوب می شود.

اولین نکته ای که در خرید ساعت مچی مردانه بایستی مورد توجه قرار داد، سلیقه ی شخصی است. پس از سلیقه ی شخصی قیمت ساعت نیز بایستی مورد توجه قرار گیرد. اگر نمیتوانید هزینه ی گزافی بابت خرید ساعت مچی مردانه بپردازید بایستی سعی کنید ساعتی انتخاب کنید که با استایل رسمی و غیر رسمی متناسب باشد تا بتوانید در موقعیت های زیادی از آن استفاده کنید.

اغلب ساعت های مردانه یا بند فلزی دارند یا بند چرمی. ساعت های مچی با بند فلزی به راحتی با انواع استایل ها ست می شوند. اما ساعت هایی با بند چرمی لوکس تر و گران قیمت تر به نظر میرسند. ساعت مچی با بند فلزی برای کسانی که میخواهند از یک ساعت در موقعیت های متفاوت استفاده کنند، مناسب تر است.

ساعت های مچی با بند فلزی به سادگی با اکسسوری هایی مثل کمربند، عینک آفتابی و حتی انگشتر ست می شوند.

اگر استایل رسمی و مردانه دارید بهتر است ساعتی خریداری کنید که صفحه ای ساده داشته باشد. زیرا هر چه صفحه ی نمایش ساعت شلوغ تر شود، بیشتر با استایل اسپرت ست می شود.

هنگام خرید ساعت اسپرت مردانه و حتی ساعت رسمی میزان ذخیره ی باتری را نیز مورد بررسی قرار دهید.

حتما هنگام خرید ساعت مچی مردانه لبه های ساعت را به خوبی بررسی کنید. هر نوع شکستگی یا لب پر بودن در ساعت می تواند موجب نفوذ آب به درون ساعت شود.

بندهای ساعت را به خوبی بررسی کنید. بندهای فلزی بایستی فاقد خش و بندهای چرمی بایستی فاقد خراشیدگی یا پوسته پوسته شدن باشند.

صفحه ی نمایش ساعت را به خوبی بررسی کنید تا هیچ گرد و غباری داخل آن نباشد. وجود گرد و غبار داخل ساعت کیفیت پایین آن را نشان میدهد.

عقربه های ساعت نباید هیچ گونه انحراف یا خمیدگی داشته باشند.

کلام پایانی:

هنگام خرید ساعت مچی مردانه بایستی به سلیقه ی شخصی و بودجه ی خود دقت کنید. علاوه بر این سعی نمایید ساعتی انتخاب کنید که با استایلتان متناسب باشد. بهتر است یک ساعت برای مواقع رسمی و یک ساعت مچی برای استفاده ی روزمره داشته باشید.

راهنمایی برای خرید ساعت مچی مردانه و مواردی که باید رعایت شود