ساعت ست عروس داماد باید چرمی باشد یا فلزی

ساعت ست عروس داماد باید چرمی باشد یا فلزی

ساعت ست عروس داماد باید چرمی باشد یا فلزی

اهمیت خرید ساعت ست عروس داماد

بسیاری از تازه عروس و دامادها، در بین هدایای روز عروسی‌شان، ساعت ست، نیز خریداری می‌کنند.

تنوع بین ساعت‌های ست، در حال حاضر بسیار زیاد است و باید بر اساس سلیقه و همچنین ویژگی‌ها و قابلیت‌های موجود در ساعت مچی سِت، یکی از مدل‌ها را انتخاب کنید.

از آنجایی که ساعت مچی ست عروس داماد، در طول سالیان سال قابل استفاده و ماندگار است، باید در انتخاب آن بسیار دقت داشته باشید تا مانند حلقۀ ستِ، علاوه بر زیبایی دستان، یادآور پیوند عمیق و خاطرات خوش زندگی مشترک باشد.

نکتۀ مهمی که هنگام خرید ساعت ست، باید به آن توجه داشته باشید، اصل یا های، کپی بودن ساعت است.

همانطور که می‌دانید برندهای معروف مانند رولکس، رولان، لونژین، تیسوت و . . . ساعت‌های ست زیبا، خاص و جذابی طراحی می‌کنند که قیمت‌ بالایی دارند و خرید چنین ساعت‌هایی، برای همۀ زوجین امکان‌پذیر نیست.

ساعت ست عروس داماد باید چرمی باشد یا فلزی

به ویژه اینکه، در کشور ایران، به ندرت می‌توان ساعت مچی سِت از برندهای اصل و اورجینال پیدا کرد. به همین خاطر بهترین گزینه انتخاب ساعت‌ با کیفیت (A+++) از فروشگاه اینترنتی ساعتم، است.

ساعت‌های سِت عروس داماد بسیار زیبا و خاصی در این فروشگاه متناسب با سلیقه‌های مختلف عرضه شده است.

اما پیش از آنکه اقدام به خرید ساعت ست کنید، بهتر است نکات مهمی که در قسمت بعد نوشتار، ذکر می‌شوند را در نظر بگیرید تا انتخاب دقیق و مطلوبی از بین ساعت‌های ست متنوع، داشته باشید.

هنگام خرید ساعت ست عروس داماد به چه نکاتی باید توجه کرد؟

ساعت مچی به ویژه ساعت مچی سِت عروس داماد، مانند سایر تزیینات دست، از ویژگی‌های مهمی برخوردار است که هنگام خرید باید به تک‌تک آنها ( نوع ساعت مچی سِت، جنس بدنه، رنگ ساعت، نوع بند ساعت ست، جنس شیشۀ محافظ ساعت، شکل قاب ساعت و . . .) توجه کرد تا متناسب با سلیقۀ زوجین، ساعت مچی سِت و زیبا انتخاب شود.

  • اندازه و شکل قاب ساعت

ساعت‌های سِت در شکل و اندازه مختلف طراحی می‌شوند. با توجه به ویژگی‌های ظاهری دست و مُچ دست عروس و داماد، باید ساعت مچی سِت انتخاب شود.

به طور کلی، ساعت‌هایی که قاب بزرگ دارند، مناسب دَستانی هستند که استخوان‌بندی درشت دارند و ساعت‌های مُچی که قاب ظریف و کوچک دارند، برای مُچ دستان کوچک مناسب خواهند بود.

از سوی دیگر، شکل قاب ساعت‌های مچی اغلب به صورت مربع، دایره، بیضی و مستطیل می‌باشد که بهتر است متناسب با ویژگی‌های دست و همچنین سلیقۀ زوجین، یکی از آنها انتخاب شود.

  • رنگ ساعت

ساعت‌های ست عروس داماد، رنگ‌های متنوع و جذابی دارند که معمولاً رنگ طلایی، سفید، مشکی و قهوه‌ای راحت‌تر و بهتر با استایل عروس و داماد چه در روز عروسی و چه در روزهای بعد عروسی، سِت می‌شوند. به تزیین انجام شده روی ساعت‌های مچی نیز حتماً توجه کنید.

معمولاً ساعت‌های مچی که نگین‌های تزیینی زیاد دارند، مناسب مراسم رسمی می‌باشند. بنابراین، بهتر است هنگام خرید و انتخاب ساعت عروسی، به این ویژگی توجه داشته باشید تا امکان استفاده از ساعت مچی در شرایط مختلف برایتان فراهم شود.

 

  • جنس صفحۀ محافظ ساعت

امروزه، از کریستال‌های شفاف معدنی، شیشه‌ یا طَلق‌های پلاستیکی و . . . به عنوان جنس صفحۀ محافظ ساعت مچی استفاده می‌شود. البته هر یک از آنها، مزایا و معایب خاص خود را دارند.

اما ساعت‌های سِت مچی که صفحۀ محافظ آنها کریستال شفاف می‌باشد، از جذابیت و زیبایی بیشتری برخوردارند و البته در مقایسه با طلق پلاستیکی قیمت بیشتری نیز دارند.

مهمترین ویژگی این نوع ساعت‌های مچی به نسبت ساعت‌های صفحه شیشه‌ای با دوام بودن آنها است.

ضمن آنکه در مقابل ساعت‌های مچی طلق پلاستیکی، ضد خط و خش و شفاف‌تر نیز می‌باشند.

به نظر می‌رسد، با انتخاب ساعت مچی سِت صفحه کریستال معدنی، برای همیشه از داشتن ساعت ست با دوام و زیبا لذت خواهید برد.

  • جنس ساعت

ساعت‌های مچی اغلب از جنس نقره، استیل، تیتانیوم، پلاستیک، چرم مصنوعی، طلا و . . . ساخته می‌شوند.

برای اغلب عروس دامادها خرید ساعت از جنس طلا، مقرون به صرفه نیست. از طرفی ساعت‌هایی که جنس پلاستیک دارند، انتخاب مناسبی به عنوان ساعت مچی سِت نخواهند بود. اگر به فلز خاصی حساسیت ندارید، می‌توانید ساعت مچی سِت از جنس تیتانیوم، استیل، نقره و . . . انتخاب کنید که علاوه بر قیمت، ظاهر و نمای زیبایی نیز خواهند داشت.

ساعت ست عروس داماد باید چرمی باشد یا فلزی
  • ضد آب بودن ساعت

ویژگی ضد آب بودن ساعت، به دوام و ماندگاری ساعت مچی سِت و همچنین عملکرد صحیح عقربه‌ها و قطعات ساعت در طول سالها استفاده از آن کمک خواهد کرد. بنابراین، هنگام خرید ساعت مچی سِت، بهتر است به ضد آب بودن آن نیز توجه کنید تا ساعت مچی انتخاب شده، در برابر نفوذ آب و رطوبت مقاوم باشد.

ویژگی مهم دیگری که باید در خرید ساعت سِت عروس داماد به آن توجه شود، نوع و جنس بند ساعت مچی است که در بخش بعدی به طور مُفصل به آن اشاره خواهیم کرد.

ساعت ست عروس داماد با بند چرمی بهتر است یا بند فلزی؟

بند ساعت‌های مچی اغلب از جنس فلز یا چرم است که هر فرد متناسب با سلیقه و ویژگی‌های پوست دست خود می‌تواند یکی از آنها را انتخاب کند. اگر پوست دست یکی از زوجین به فلز خاصی حساسیت داشته باشد، مسلماً انتخاب ساعت ست بند چرمی بهتر از بند فلزی خواهد بود.

ساعت‌های بند چرمی را می‌توان به راحتی با کفش، کمربند، کیف و . . . ست کرد و اگر از چرم مرغوب و با کیفیت در ساخت بند ساعت مچی، استفاده شود، قطعاً دوام و استحکام بیشتری خواهند داشت.

ضمن آنکه، بند چرمی هیچ حساسیتی روی پوست دستان شما ایجاد نخواهد کرد.

اما، برای آن دسته از زوجینی که ساعت مچی سِت با بند فلزی دوست دارند، انتخاب ساعت با بند استیل، تیتانیوم و . . . انتخاب مناسبی خواهد بود.

متناسب با سلیقۀ خود می‌توانید از زیبایی ساعت‌های مچی بند فلزی لذت ببرید. ساعت‌های بند فلزی با توجه به نوع فلز به کار رفته در ساخت آنها، میزان و درصد مقاومتشان متفاوت است که مسلماً ساعت‌های که فلز آنها بسیار مقاوم و ضد خط و خش است، قیمت بالاتری نسبت به سایر بندهای فلزی خواهند داشت.

نکتۀ قابل توجه دیگر که باید هنگام خرید ساعت زوجی به آن توجه داشته باشید، نحوۀ نگهداری از ساعت‌های مُچی سِت به ویژه ساعت مچی فلزی است.

ساعت ست عروس داماد باید چرمی باشد یا فلزی